המדריך לבחירת כובע

נהדר! עשיתם את הצעד הראשון והחלטתם להזמין כובע באתר.

במידה ויש לכם כבר כובע ואתם יודעים מה המידה שלכם – מצוין.

אך אם אתם קונים כובע בפעם הראשונה (ילדי בר מצווה?) או שזמן רב לא קניתם כובע – חשוב שתבחרו את הכובע במידה הנכונה והמתאימה לכם. לכל ראש מידה וגודל שונה, ואין דבר כזה 'מידת כובע ממוצעת'.

מידת הכובע

יש 2 אפשרויות לגלות את מידת הכובע שלכם בדיוק המרבי:

1. למדוד מספר כובעים של האנשים הנמצאים בסביבה הקרובה שלכם (אחים/ חברים/ שכנים).

גם  אם לא מצאתם כובע במידה המדויקת לכם – עדיין קיבלתם אינדיקציה וכיוון ברור למידה שכן תתאים לכם – גבוהה או נמוכה מהכובע שמדדתם.

2. מדידת היקף הראש על ידי סרט מדידה.

זו השיטה המדויקת יותר. הצטיידו בסרט מדידה מהסוג המשמש לתפירה, שעל צידו מידות בסנטימטרים.

(אפשרות נוספת, אך פחות מומלצת, היא להיעזר בחוט או בסרט בד למדידת הראש ואחר כך למתוח אותו על סרגל כדי להמיר את האורך לסנטימטרים).

הטוב ביותר יהיה אם מישהו שאתם סומכים עליו ימדוד עבורכם את הראש (ראש זה דבר חשוב שלא כדי להפקיד בידי אנשים זרים…).

מודדים את היקף הראש במקום שבו הכובע בדרך כלל יושב – ישר באמצע המצח, ונוגע קצת מעל האוזן עד לחלק הרחב ביותר של הראש.

מתחו את סרט המידה/החוט סביב הראש אבל לא מהודק מידי (רוב הטעויות במדידה נובעות מהידוק יתר של סרט המדידה). חשוב לוודא שהחוט/סרט יחבוק את הראש באותו האופן שהייתם רוצה שהכובע יהיה הדוק. מספר הסנטימטרים שקיבלתם על סרט המדידה – יהיו גם מידת הכובע שלכם!

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא למדוד את מידת ראשכם שלוש פעמים ולקחת את המידה הגדולה יותר מבין המדידות.

חשוב!

יחד עם הכובע יגיעו אליכם גם מתאמי מידה (ספידות) המיועדות להקטנת הכובע – במקרה הצורך. את הספידות מכניסים בחלקו הפנימי של הכובע מתחת לרצועת העור – בצדדים או בחלק האחורי, איפה שמרגישים את המרווח וכך ניתן להקטין את הכובע בעד 2 מידות!

רוחב השוליים

במידה ויש לכם כיום כובע ואתם רוצים את אותם רוחב השוליים – הניחו את הכובע כשה'כתר' כלפי מעלה. קחו סרגל פשוט או את סרט המידה ומדדו באופן מדויק את רוחב השוליים של הכובע (לא משנה מאיזה כיוון של הכובע), השטיחו את השוליים מטה ומתחו אותם לקבלת דיוק מירבי. התוצאה תהיה לרוב 9.2 ס"מ או 9.8 ס"מ (בניכוי מילימטר או שניים של סרט השוליים של הכובע במידה וקיים) – כך תדעו איזו מידה להזמין.

למי שעדיין אין כובע – לאנשים מבוגרים שאוהבים כובע גבוה ורחב עם נוכחות מרשימה מיועדים השוליים הרחבים – 9.8. לבחורים, ובעיקר ילדי בר מצווה מיועדים השוליים הצרים יותר -9.2 ס"מ. אם מבנה הפנים שלכם צר יותר תוכלו להזמין שוליים 8.5 ( קיים בחלק מהכובעים) או שוליים צרים יותר על פי מה שקיים בכובע שבחרתם.

לסיכום, בתנאים ביתיים ניתן להגיע לרמת דיוק במידה ממש כמו בחנות. בכל מקרה אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו בשירות הלקוחות שידריכו, יסבירו, יכווינו, וייעצו לכם בסבלנות רבה על מנת שתרגישו בטוחים בקנייה שלכם.

אנו מקווים שמאמר זה עזר לכם לבחור את הכובע מתאים לכם ושתהינו ממנו ביותר!

צוות ברון כובעים.

הזמנות מרוכזות

להזמנת כובעים או שוברים לקניה למגזר המוסדי / תלמודי תורה / קבוצות מרוכזות, במחירים מוזלים ובתנאים מעולים – צרו קשר עם דוד 054-7574998